مزیت آغوشی پارچه ای

معرفی و مزایای آغوشی های پارچه ای

آشنایی بیشتر با آغوشی های پارچه ای :

مدت زمان زیادی از عرضه آغوشی های پارچه ای به صورت مدرن امروزی در دنیا نگذشته است ولی به علت راحتی و مزایای بسیار زیادی که این نوع از آغوشی ها دارند با استقبال زیادی از طرف والدین در سراسر جهان روبرو شده اند و برند های مختلفی در این زمینه فعالیت خودشون رو شروع کرده اند

برند دریمو نیز این نوع از آغوشی های پارچه ای ( Stretchy Wrap Carrier)
را برای اولین بار در ایران با بالاترین کیفیت عرضه کرده است

راحتی و آرامش بیشتر نوزاد :

شاید مهمترین مزیت استفاده از این آغوشی ها راحتی بالای نوزاد در این آغوشی ها باشد. تقریبا تمامی بدن نوزاد در این آغوشی ها پوشیده شده و در برگرفته می شود .همچنین بدن نوزاد با چسیدن به بدن مادر و قرا گرفتن درحالت جنینی (برای نوزاد تازه متولد شده) و غیر جنینی(برای نوزادان بالای ۵ کیلو) به صورت طبیعی و کاملا راحت قرار می گیرد.

راحتی بیشتر والدین :

از آنجا که این آغوشی ها تماماً از پارچه تهیه شده اند نحوه قرار گیری بخش های نگهدارنده روی شانه ها به صورتی است که کاملا وزن نوزاد و کودک به صورت مساوی روی هر دو شانه تقسیم می شود. این کار با هدایت نیرو(وزن نوزاد) از کمر به سمت شانه ها به صورت یکنواخت و متقارن انجام می شود.در این حالت والدین مدت زمان بیشتری قادر به تحمل وزن فرزندشان هستند و کمتر احساس خستگی می کنند.

راحتی بستن و باز کردن:

بسیار از والدین از آنجا که استفاده از آغوشی های معمول سخت بوده و باید با بند ها و سگک ها و … سرو کله بزنند شکایت دارند و در بسیاری از مواقع بدون استفاده اونها رو کنار میگذارند
آغوشی های پارچه ای بدون داشتن پیچیدگی خاصی به راحتی برای همه قابل بستن و استفاده هستند.

ارضاء بیشتر نیازهای عاطفی نوزاد :

این آغوشی ها امکان درآغوش گیری نوزاد را برای مدت زمان بیشتری فراهم می کنند . تماس نزدیک بدن نوزاد و بدن مادر و شنیدن صدای قلب مادر (خصوصا در نوزاد های تازه متولد شده که حالت جنینی را برایشان تداعی می کند) باعث آرامش و خواب راحت نوزاد می شود.
این موارد از نظر پزشکی تایید شده است.

الیاف طبیعی و نداشتن هرگونه مواد مصنوعی و حساسیت زا:

معمولا آغوشی های متداول ، شامل بست ها ،بندها،سگک ها و… متعددی هستند که اکثرا از مواد پلاستیکی و پلیمری ساخته شده اند و بندهای تنظیم کننده آن ها هم از مواد و الیاف مصنوعی تولید می شوند. آغوشی های پارچه ای مرغوب ، از الیاف ۱۰۰% طبیعی تهیه شده اند و هیچگونه مواد مضر و حساسیت زایی درآنها بکار نرفته است .از آنجا که نوزادان معمولا همه چیز را به دهان می برند و گاهی مدت زیادی در آغوشی ها هستند این موضوع مزیت مهمی برای این نوع آغوشی ها به حساب می آید.

بهبود رفلاکس نوزادان:

به جهت قرار گرفتن در حالت عمودی در این آغوشی ها مایعات و اسید معده نوزاد امکان کمتری برای بالا آمدن به سمت مری و دهان نوزاد را دارند و قرار گیری طولانی تر در این حالت در اوایل نوزادی منجر به سفت شدن دریچه مری و بهبود رفلاکس در نوزادان می شود.

بهبود کولیک و قولنج نوزادی :

تجربه ثابت کرده است که یکی از راه های کاهش دل درد در نوزادان سوار شدن در اتومبیل است ، به علت حرکات ماشین عضلات شکم نوازادان بالا و پایین شده و درد آنها تسکین پیدا می کند. در این آغوشی ها ، تماس شکم نوزاد با بدن مادر و حرکات بالا و پایین در زمان حرکت باعث شبیه سازی سواری در ماشین شده و دل درد نوزادان کاهش پیدا کرده و آرامش بیشتری می گیرند.

امکان شیردهی آسان حتی در حرکت:

به علت نحوه قرار گیری نوزاد و چسبیدن به بدن مادر ، امر شیردهی به نوزاد به راحتی و حتی در حال حرکت قابل انجام است . این موضوع برای مادران ایرانی نیز با ایجاد پوشش مناسبی که ایجاد میکند راحتی بیشتری به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!